Vesti 2022 - Novo !

Propozicije

Prva trka 1889
Sombor
1. ORGANIZATOR - Somborski sportski klub ,,POLET'' i SPOVM Srbije, Suorganizator: Plivački savez Srbije
2. DUŽINA STAZE
5000m - Pliva se od Štranda do Drugog železničkog mosta i nazad(uzvodno pa nizvodno)
2000m - Pliva se istovremeno u suprotnom pravcu.
3. VREME ODRŽAVANJA – 19. Jun 2022. (nedelja, 11 časova)
4. MESTO- Gradsko Kupalište ŠTRAND na kanalu Sombor
5. MERENJE VREMENA - automatsko i kontrolno ručno
6. PRAVO UČEŠĆA – imaju svi prijavljeni takmičari. Svaki takmičar nastupa na sopstvenu odgovornost i o svom
trošku
7. STARTNINA- iznosi 1500 dinara i sadrži: poklon organizatora, osveženje, ručak i učestvovanje u tomboli
iznenađenja. Startnina se uplaćuje 19.06.2022. od 9 do 10:30 na mestu takmičenja , ili na tekući račun kluba
325-9500600045173-40 Vojvođanska banka- OTP grupa.
Uplate preko računa potrebno je izvršiti do 17.06.2022.
8. PRIJAVE – se salju Saveza POVMS elektronski preko linka

2.KM

http://www.openwaterswim-serbia.org.rs/prijave/index.php?ajdi_utrke=209

5.KM

http://www.openwaterswim-serbia.org.rs/prijave/index.php?ajdi_utrke=210


Rok za prijave je 16.06.2022.
Prijave na licu mesta su moguće i uzimaju se u obzir najkasnije do 10 časova u subotu na dan takmičenja uz
startninu od 2000 dinara
9. PROGRAM TAKMIČENJA:
9:00 – prijem učesnika i uplata startnine,
10:45 – priprema za start,
13:00 – završetak trke i proglašenje pobednika,
14:00 – ručak za učesnike
10. NAGRADE: I-III plasirani u svakoj kategoriji nagrađuju se medaljama. Apsolutni pobednici u muškoj i ženskoj
kategoriji se nagrađuju peharima - u obe trke.
Poklon za najmlađeg i najstarijeg učesnika.
11. OBEZBEĐENJE: pratnja kajacima, spasioci-ronioci, ciljna kapija, bove, medijska pažnja, snimanje dronom, kovid
redari, lice za bezbednost, lekar.
12. KATEGORIJE:

Kategorija Godine
života
Godina
rođenja
Kategorija Godine života rođenja Godina
I 10-11 2011-2012 X 40-44 1978-1982
II 12-13 2009-2010 XI 45-49 1973-1977
III 14-15 2007-2008 XII 50-54 1968-1972
IV 16-17 2005-2006 XIII 55-59 1963-1967
V 18-19 2003-2004 XIV 60-64 1958-1962
VI 20-24 1998-2002 XV 65-69 1953-1957
VII 25-29 1993-1997 XVI 70-74 1948-1952
VIII 30-34 1988-1992 XVII 75-80 1942-1947
IX 35-39 1983-1987 XVIII 81+ 1941 i stariji

13. SPONZORI TAKMIČENJA: Venera bike Subotica,TR. Duky Shop Sombor,Picerija Mamma Mia Sombor
Za sve informacije obratiti se Nedeljku Dudukoviću, 063-8294649, Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.
Na osnovu Zakona o sportu(‚‚Sl.glasnik RS’’, br.10/2016) I Statuta Plivačkog saveza Srbije.
**TAKMIČENJE SE ODRŽAVA PREMA PRAVILNIKU ZA ODRŽAVANJE PLIVAČKIH MANIFESTACIJA IZ PREPORUKA ZA
SPREČAVANJE I SUZBIJANJE ZARAZNE BOLESTI COVID-19**
Na osnovu člana 47. Stav 1 Statuta Plivačkog saveza Srbije.
**TAKMIČENJE SE ODRŽAVA PREMA ZDRAVSTVENOM PROTOKOLU PLIVAČKOG SAVEZA SRBIJE NA TAKMIČENJIMA I
MANIFESTACIJAMA U KALENDARU PLIVAČKOG SAVEZA SRBIJE.**
Organizacioni odbor

Obaveštavamo zainteresovane da sutrašnji raspored takmičenja je sledeći:

10,00-Start na 5.000 m  

11,15-Start na 3.000 m

12,30-Start 1.600 m

_001-Aleksandra Durkovic-Mornar Beograd\
_002-Fabian Balint-SU Šark Kanjiža\
_003-Greta Hajas-SU Šark Kanjiža\
_004-Fermanovic Borislav-Spartak prozivka\
_006-Rakic Vukasin-Pk Kanjiža\
_007-Divna Simsić-Pk Novi Beograd 011\
_008-Nedeljkov Jovana-Pk Kanjiža\
_009-Farkas Tamas-Pk Marathon BT\
_010-Žofia Piliši-PK Kanjiža\
_011-Fermanovic Bojana-Spartak prozivka\
_012-Gabor Domankos-SU Šark Kanjiža\
_013-Luca Dulhi-SU Šark Kanjiža\
_014-Enis Beharovic-SU Šark Kanjiža\
_015-Ervin Beharovic-SU Šark Kanjiža\
_016-Reka Varga-Pk Swim star\
_019-Pesti Erik-Pk Marathon BT\
_020-Marija Stanić-Pk Vojvodina NS\
_021-Anika Jablan-Pk Marathon BT\
_022-Tesic Ivan-PK Uzice\
_023-Lara Sulc-Pk Vojvodina\
_024-Nikolic Luka - Trijumf Beograd\
_026-Jovana Srdanov-Pk Swim star Becej\
_028-VLADIMIR STEPANOV -Pk Swim star Bečej\
_029-Reka Magosi-Pk Kanjiža\
_030-Aleksa Dudukovic-SSU Polet SO\
_031-Marko Lončarski -Pk Swim star Bečej\
_032-Mihailo Lukić-Pk Swim star Bečej\
_033-Popovic Dragan-Pk Marathon BT\
_035-Stepanov Vanja-Pk Swim star Bečej\
_036-Julia Tomin-SU Šark Kanjiža\
_042 -Tivadar Sulc-Pk Vojvodina NS\
_043-Adam Muhi-Pk Kanjiža\
_044-Cenge Saraz-SU Šark Kanjiža 2021s\
_045-Priboj Istvan- Pk Spartak SU\
_047-Slobodan Bozin-Pk Spartak SU\
_048-Milorad Jaksic-Pk Vojvodina NS\
_049-Nataša Kekić-Pk Swim Star Bečej
_050-Gmijovic Uros-SU Šark Kanjiža\
_052-Kucerka Mihalj-Pk Marathon BT\
_053-Stefan Nicin-Pk Swim star Bečej\
_056-Puspok Akos-SU Šark Kanjiža\
_058-Varga Livia- Pk Marathon BT\
_059-Seregi Marta -Pk Kanjiža\
_062-Balog Kornel-Pk Kanjiža\
_064-Flora Saraz -SU Šark Kanjiža\
_066-Mirna Vidakovic-Pk Spartak SU\
_067 -Muhi Viktor-Pk Kanjiža\
_072-Patrik Koso-SU Šark Kanjiža\
_074-Dominik Krspogacin-SU Šark Kanjiža\
_076-Melkun Deze-Senteš Madjarska\
_077-Jablan Natasa-Pk Marathon BT\
_082-Kordovan Zoltan-Pk Kanjiža\
_087-Kristian Kovac-SU Šark Kanjiža\
_090-Mijic Vojislav-Pk Šabački delfini ŠA\
_091-Mesaros Kornel-SU Šark Kanjiža\
_092-Vasic Sasa-Pk Marathon BT\
_093-Milan Vladisavljevic-Plivačke avanture BG\
_094-Svetozar Djuricin-Pk Marathon BT\
_096-Sanela Acic-Pk Kanjiža\
_097-Kovac Ana-SU Šark Kanjiža\
_099-Tamara Stanic-Pk Vojvodina NS\
_101-Sara Petrovic-Beogradski plivacki klub\
_102-Vidoje Putic-Pk Arena 2015 NS\
_103-Lena Drk-2007-Pk Arena 2015 NS\
_104-Staša Drk-2009-Pk Arena 2015 NS\
_105-Bognar Cila -Pk Kanjiža\
_106-Sanja Ižipac-Pk Spartak SU\
_107-Stefan Vuković-Šabac\
_108-Nikola Vuković-Šabac\
_109-Mateja Vidović-PVK Srem Sremska Mitrovica\
_110-Mira Herceg-Pk Spartak SU\
_111-Lazar Filipovic-Pk Delfin Novi Pazar\
_112-Ramiz Gračanin-Pk Delfin Novi Pazar\
_113-Sara Dražanin-Pk Delfin Novi Pazar\
_114-Aleksandra Kobilarev-Pk Swim star Becej\
_115-Srdjan Banda-SSU Polet SO\
_116-Vladimir Jelić-Novi Sad\
_117-Ana Pavlov-SU Šark Kanjiža\
_118-Lazar Gmijović-SU Šark Kanjiža\
_120-Tamara Dudukovic-SSU Polet SO\
_121-Adrien Molnar Satai-SU Šark Kanjiža\
_122-Aron Sulomar-Pk Kanjiža\
_123-Barbara Piliši -Pk Kanjiža\
_124-Lara Aleksandrović -Pk Kanjiža\
_125-Lara Menidzic-Pk Kanjiža\
_126-Benjamin Berko Popić-SU Šark Kanjiža\
_127-Amina Kraspogačin-SU Šark Kanjiža\
_128-Bence Almasi-SU Šark Kanjiža\
_129-Nevena Vujić-SU Šark Kanjiža\
_130-Li Xu-Kina ,Novi Sad\
_131- Dimitrije Nikolić-PK Pirat Kragujevac\
_132-Čongor Harmath-PK Kanjiža\
_133-Tamaš Fabian-PK Kanjiža\
_134-Novak Miladinov-SU Šark Kanjiža\
_135-Jelena Radić Drkk-Pk Arena 2015 NS\
_136-Kristina Drkk-Pk Arena 2015 NS\
_137-Marta Dunjić-Pk Pirat Kragujevac\
_138-Anastasija Miljanić-Pk Vojvodina NS\
_139-Jazmin Horvat-PK Kanjiža\
_140-Bianka Horvat-PK Kanjiža\
_141-Sarlota Erdeg-SU Šark Kanjiža\
_142-Radovan Supic-SU Šark Kanjiža\
_143-Kinče Ladocki-SU Šark Kanjiža\
_144-Vladimir Marković-TK Dinamic\
_145-Dolli Ladocki-SU Šark Kanjiža\
_146-Milica Ljubisavljevic-PVK Srem Sremska Mitrovica\
_147-Luka Adamović-SU Šark Kanjiža\

Tamaš Farkaš sa trenutno najboljim plivačem OW sveta Kristofom Rasovskim

Naša ekipa,  Nataša Kekić,Mihailo Lukić,Vidoje Putić,Reka Varga i Stefan Nićin sa trenerom i Predsednikom Stručnog saveta SPOVMS Jovanom Ječanski 

Reka Varga trećeplasirana na Otvorenom prvenstvu Hrvatske na 5.000 m

 

Juče 06.05.2022.god. je bio veliki dan za plivanje na otvorenim vodama Srbije.

-Tamaš Farkaš je u Hodmezővásárhely isplivao normu za Svetsko prvenstvo na otvorenim vodama koje se održava idućeg meseca u Madjarskoj.Postavljena norma je bila 0:54:41,00 za 5.km, a isplivano vreme je 0:54:08,66

U Sisku je održano Otvoreno prvenstvo Hrvatske u bazenu na 5.000 m.

-Reka Varga je sa vremenom 1:04:16,00  u apsolutnoj konkurenciji osvojila treće mesto i bronzanu medalju.Ovo je njen najbolji rezultat u bazenu na 5.000m.

-Vidoje Putić je isplivao vreme 0:59:57,00 i bio je šestoplasirani u apsolutnom poredku.Očigledno se vidi njegov napredak gde je prvi puta spustio vreme ispod 1.sata.

-Nataša Kekić je takodje bila šestoplasirana u apsolutnom poredku kod devojaka sa vremenom 1:05:31,00. Ona se vraća u formu.Potrebna joj je veća kilometraža u budućim trenizima, što se vidi u njenim prolazima sa ove trke, gde je odlično plivala do 2.200 m. 

-Stefan Nićin je postigao vreme 1:03:46,00.Dobro, obzirom na njegov hendikep.Nažalost zadnjih osam dana bio je bolestan i nije trenirao.Inače postignuto vreme je bilo na nivou isplivanog vremena sa DP na Košutnjaku 20.01.2022.godine.

-Mihailo Lukić naš najmladji učesnik je plivao 1:12:20,00.Ovo mu je sigurno veliko iskustvo i motiv za dalji rad.

Klubovi

 

   

 

 

 

 

 

   

 

 

 

   

 

  

 

 

 

     

 

 

 

    

   

   

 

 

SAVEZ ZA PLIVANJE NA OTVORENIM VODAMA SRBIJE

 Izrada - održavanje sajtova i Internet marketing

2022-12-04 11:32:38